Degustace ve vinařství Franciacorta


Vinařství, se kterým spolupracujeme, se nachází v neobyčejně krásném koutě v lokalitě Franciacorta.

Skrytá oáza obklopená deseti hektary organických vinic a ponořená do zvuků a barev přírody. Je to kouzelné místo, kde se zdá, že čas zpomaluje. V tomto ekologickém vinařství se rodí vína s autentickými a komplexními chuťovými prvky, a zářivou barvou, jako krajina, která vinařství obklopuje.

Zvláštní pozornost je věnována také pohostinnosti. Toto místo je rájem pro milovníky vína, kteří jsou vítáni v moderních a půvabných místnostech, které objevují po prohlídce s průvodcem v podzemních sklepech.

 

O lokalitě Franciacorta

Franciacorta je lokalita se starobylou vinařskou tradicí a nachází se mezi Milánem a Veronou, poblíž jezera Iseo. Nabízí historické, kulturní a přírodní atrakce, a je známá především díky vínu a kulinářským specialitám. Kromě chutné místní kuchyně, která dává přednost rybím specialitám, zde hraje prim víno Franciacorta vyrobené sekundárním kvašením (fermentací) v lahvi.

Hospitality

Velká pozornost je věnována pohostinství: vinařství je útočištěm pro ty, jež žízní po kráse. Milovníci vína jsou vítáni v moderních a půvabných prostorách, kde profesionální průvodce hovořící anglicky, německy a francouzsky představí lokalitu a původ vinařství. Návštěva pokračuje podzemními sklepy: objevíte moderní halu, ve které jsou umístěny malé ocelové nádrže, a místnost provoněnou dřevem, kde vína odpočívají a zrají v sudech. Poté vstoupíte do areálu sekundárního fermentace, kde po mnoho let stárnou tisíce lahví.





Nezávazná poptávka

Tasting lounge

Plni dojmů z návštěvy vinného sklepa, se posléze dostanete do salonu zařízeném v moderním stylu a s prosklenými okny, jež nabízí fantastický výhled na vinice. Tato oblast byla zařízena obzvláště pro exkluzivní akce pro malé skupiny.

Ochutnávka zde bude k vašim službám. Velký stůl, perfektní osvětlení, a profesionálné someliér. Zkrátka vše potřebné k realizaci nezapomenutelných degustačních zážitků ve společnosti místních vín z Franciacorta. Jsou to vína s elegantní a specifickou identitou, která si zaslouží být poznána do nejmenších detailů.





Nezávazná poptávka

Výběr ochutnávek

DISCOVERY / Objevení ~ otevřete smysly do vinného světa Franciacorta ochutnávkou dvou ikonických typů vín: Brut a Satèn

KNOWLEDDGE / Znalost ~ ponořte se do multisensoriálního vývoje vána Franciacorta, krok za krokem, ochutnávkou Brut a Brut Millesimato

IN-NERO / V černé ~ milovníci Pinot Noir, jedné z nejzajímavějších odrůd révy, si budou moci vychutnat tři cuvée a zakusit rostoucí intenzitu této skvělé révy: Brut, Brut Millesimato a Rosé Radijan





Nezávazná poptávka

Užitečné informace

Vinařství se nachází poblíž městeček Adro, Erbusco a Cazzago San Martino. Postaráme se osobně o organizaci Vaší návštevy a o setkání s hostiteli.

Degustační prohlídky lze provádět od pondělí do soboty v 10:30 nebo 15:00.

Prohlídky trvají hodinu a půl, minimální počet osob jsou 4 účastníci. Vína jsou doprovázena domácími grissini a kousky organicky vyráběného sýra Parmigiano Reggiano DOP. Teplota v podzemním sklepě je 13 ° C, a proto doporučujeme vhodné oblečení. Nezletilí se mohou účastnit zdarma, ale nemohou připojit k ochutnávce vín.

Domácí mazlíčci jsou vítáni, ovšem nebudou se účastnit prohlídky s průvodcem.

Pokud byste chtěli doplnit ochutnávkou občerstvením, nebo k ní přidat oběd, nejkreativnější kuchaři z Franciacorty se postarají o přípravu menu - neobvyklého či tradičního, podle vašeho vkusu, jenž se bude nejlépe hodit k vybraným vínům; požádejte nás o cenovou nabídku.

Pokud si chcete domů vzít suvenýr z Vaší návštěvy, bude Vám k dispozici wineshop přímo ve vinařství. Ochutnávky a doplňkové služby je nutné předem rezervovat.

Pro jakékoli další informace nás kontaktujte: info@viamiaitalia.com





Nezávazná poptávka

Galerie